Dyżury w siedzibie Koła zawieszone do odwołania 21-04-2020
Informujemy, iż z powodu trwającej nadal pandemii koronawirusa, wtorkowe dyżury w siedzibie Koła zawieszamy do odwołania. W ważnych sprawach związkowych, prosimy kontaktować się telefonicznie lub e-mailem z członkami zarządu.


Przypominamy numer telefonu infolinii NFZ, pod który należy dzwonić w razie podejrzenia zarażenia koronawirusem, lub kontaktu z osobą zarażoną.


Od poniedziałku 20 kwietnia, zniesiono pierwsze ograniczenia. W rozporządzeniu regulującym nowe zasady czytamy:

PIERWSZY ETAP – OD 20 KWIETNIA

Działalność gospodarcza – nowe zasady w handlu i usługach

Od poniedziałku 20 kwietnia więcej osób jednorazowo zrobi zakupy w sklepie. Do sklepów o powierzchni mniejszej niż 100 m2 wejdzie maksymalnie tyle osób, ile wynosi liczba wszystkich kas lub punktów płatniczych pomnożona przez 4. W sklepach o powierzchni większej niż 100 m2 na 1 osobę musi przypadać co najmniej 15 m2 powierzchni/

Życie społeczne – otwarte lasy, rekreacja, starsza młodzież na ulicach bez dorosłych

Przemieszczanie w celach rekreacyjnych

Od 20 kwietnia będzie można wejść do lasów i parków, a także biegać czy jeździć na rowerze (jak informuje rząd – jeśli od tego zależy nasza kondycja psychiczna). Przebywać na zewnątrz można tylko pod warunkiem zachowania dystansu społecznego i zasłaniania twarzy.

Uwaga! Place zabaw nadal pozostają zamknięte.

Kult religijny – 1 osoba na 15 m2

Liczba osób, które będą mogły uczestniczyć w mszy lub innym obrzędzie religijnym, będzie zależała od powierzchni świątyni. W kościele na 1 osobę będzie musiało przypadać co najmniej 15 m2 powierzchni.

Osoby powyżej 13. roku życia na ulicy bez opieki dorosłego

Starsza młodzież, która ukończyła 13. rok życia będzie mogła przemieszczać się bez opieki osoby dorosłej. Będzie musiała jednak zachować odpowiedni 2-metrowy dystans od innych i zasłaniać usta i nos.


Tak więc nośmy maseczki, gdy wychodzimy z domu, a jeśli wybierzemy się do lasu - zachowajmy szczególną ostrożność, gdyż tak sucho nie było od dawna. 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza