Już 45 dyżur w 2017 r. w legnickim kole, 22.08.2017 r.
W biurze legnickiego koła od „zawsze” we wtorki, a także jeszcze w inne dni tygodnia, dyżurują członkowie zarządu lub komisji rewizyjnej. Choć sezon urlopowy w pełni, we wtorek w dniu 22 sierpnia br. również dyżur był pełniony. To już 45 dyżur w tym roku, a wtorków było tylko 34! W czasie tegorocznych dyżurów przyjęto prawie 150 strażackich emerytów i innych osób w różnych sprawach.
Nadmienia się, że od 15 lat ewidencjonujemy w kole dyżury i takich dyżurów było w tym czasie już ponad 1000!
W ostatnim czasie, dzięki uprzejmości Pana Komendanta Miejskiego PSP biuro koła wzbogaciło się o nowy monitor do komputera, za co pięknie dziękujemy.
Foto 1. Nowy monitor do komputera w biurze koła.
W ostatni wtorek, mimo słonecznej pogody i sezonu urlopowego, do biura zawitał kol. Bolesław Zwolak wraz kol. Czesław Hołod z Miłkowic, który przy okazji złożył deklarację wstąpienia do koła. Serdecznie witamy kol. Czesława w naszych szeregach i życzymy satysfakcji z przynależności do Związku.
Foto 2. Kol. Czesław Hołod (z lewej) i kol. Bolesław Zwolak w biurze koła.
W trakcie dyżuru kol. Aleksy Bartłomiejczyk wzbogacił księgozbiór koła o szereg książek pożarniczych, za co dziękujemy.
W holu Komendy stanęła figura św. Floriana, ufundowana w br. na pamiątkę jubileuszu 25 - lecia Państwowej Straży Pożarnej z intencją, aby nasz Patron czuwał nad strażakami i ich rodzinami.
Foto 3. Figura św. Floriana w holu Komendy.
Jest teraz okazja, aby wykonać pamiątkowe fotki z naszym Patronem.

Foto 4. Nasi przy figurze św. Floriana.
Zarząd koła serdecznie zaprasza na wtorkowe dyżury w godzinach 10:00 - 13:00, można załatwić sprawę, spotkać kolegów z czasów służby, pogadać na wszystkie tematy, nie tylko o zdrowiu i wnukach, wypić kawę czy herbatę … Zawsze czekamy na członków naszego koła, niestowarzyszonych emerytów, naszych przyjaciół. Do zobaczenia.


Tekst i zdjęcia : H. Bartłomiejczyk

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz