Jest książka o historii powstania i działalności ZEiRP RP!, 09.03.2016 r.

Wreszcie, po kilku latach zapowiedzi i oczekiwań, wydana została książka pt. „20 lat Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa Rzeczypospolitej Polskiej 1994-2014. Historia powstania i działalności”. Jest pierwsza monografia o naszym Związku.


Wydawcą książki jest Zarząd Główny, a autorem kol. Roman Świst z Wałbrzycha przy współpracy byłych prezesów ZG: kol. Klemensa Dziermańskiego (pierwszy prezes w kadencji 1994-1999) i kol. Albina Piątkowskiego (prezes w kadencji 2011-2015).
Książka ma ładne, twarde oprawy i dobry papier, a skład komputerowy i druk wykonał POLDRUK Drukarnia-Wydawnictwo z Wałbrzycha. Książka ma 295 stron, składa się z 16 rozdziałów opisujący historię powstania i działalność Związku od powstania do 2014 r. 
 
W książce jest bogata galeria zdjęć czarno –białych i kolorowych. Zarówno w tekście, jak też na zdjęciach znajdują się też członkowie legnickiego koła.
W biurze legnickiego koła są do odebrania książki przez osoby które wcześniej złożyły zamówienia i wniosły przedpłaty. Książki można odbierać w czasie wtorkowych dyżurów.
Informuje się, że zarząd koła dysponuje jeszcze kilkoma egzemplarzami książki. Zainteresowani nabyciem tej książki proszeni są o kontakt z wiceprezesem kol. Henrykiem Bartłomiejczykiem
Nadmienia się, że zarząd koła planuje do końca bieżącej kadencji wydać własną książkę o historii Związku na Ziemi Legnickiej. Ciągle zbieramy materiały historyczne dot. powstania i działalności zwłaszcza z okresu lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku jak zdjęcia, dokumenty, legitymacje itd. Także liczymy na własne wspomnienia czy informacje nt. działalności w legnickim kole itp. w minionych latach. Mamy dość bogatą fototekę od 2000 r. Tą sprawą z ramienia zarządu zajmuje się kol. Henryk Bartłomiejczyk, który prosi zainteresowanych o kontakt.
Teks i zdjęcia: H. Bartłomiejczyk

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz